Parochne - starostlivosť a návody 

Parochne - starostlivosť a návody

Ako sa správne starať o parochňu, aby vlasy na nej stále vyzerali zdravo, leskle, nevypadávali, nestrapatili sa? Starostlivosť o parochňu rozhodne nezanedbávajte, všetko sa potom podpíše na jej celkovom vzhľade. Podstatná je predovšetkým starostlivosť pri umývaní. Odporúčame po zakúpení parochne u nás absolvovať základný kurz starostlivosti o parochňu, pri ktorom Vám parochňu umyjeme a zároveň Vás zaškolíme, ako na to, aby sa nepoškodila. Tento kurz naozaj odporúčame, stačí len jedno nevhodné umytie a následky môžem byť fatálne. Po zlom umytí sa môžu začať uvoľňovať vlasy a vypadávať, môžete vlasy na parochni zacuchat a v dôsledku toho dôjde k vytrhaniu alebo môžete vlasy príliš vysušiť nevhodnou kozmetikou, spáliť zlou údržbou a mnoho ďalšieho. Pri kurze si spoločne ukážeme, ako správne parochňu umývať a odovzdáme Vám všetky informácie k správnej starostlivosti - česanie, fénovanie, zastrihávanie a mnoho ďalšieho.

Nemôžeme rozhodne zabúdať na to, že parochňa je vyrobená z vlasov, ktoré sú už bez prirodzenej výživy a hlavne, že sú vlások po vlásku zaháčkované do podkladovej sieťoviny (tylu). Nešetrným zaobchádzaním si môžete vlásky vytrhať, a to je pochopiteľne nenávratná zmena. Ak sa vám toto stane, samozrejme vám môžeme vykonať opravu parochne, ale iste budete radšej, keď sa tomuto stavu vyhneme. Preto vám tu prinášame niekoľko rád, ako sa k parochni správať. Ak to budete dodržiavať, parochňa vám môže slúžiť v krásnom stave naozaj po celý život.

ČESANIE PAROCHNE


Nikdy parochňu nečesajte, keď je mokrá! Tak spôsobíte, že sa oslabené vlákna môžu pretrhnúť. Po umytí nechajte vlasy na parochni voľne uschnúť. K bežnému česaniu parochne používajte kefu na vlasy, ktorá nebude mať ostré zuby alebo zadrhávacie guličky. Týmito kefami alebo obyčajnými hrebeňmi by ste si mohli vlasy vytrhať. Odporúčame parochňu česať špeciálnymi kefami z prírodných štetín, napr. Kefu so štetinami z diviaka. Parochňu nenechávajte nikdy zacuhat, ale ani ju nečešte príliš často, stačí ráno pri nasadení parochne na hlavu a potom keď sa vám počas dňa nejako zacuchá napríklad pri veternom počasí.

UMÝVANIE POROCHNE - pre skúsených, po absolvovaní kurzu základnej starostlivosti o parochňu

Na umývanie potrebujete polystyrénovou hlavu na parochňu, ktorÁ vám poslúži ako stojan. Pripomína skutočnú ľudskú hlavu, má aj krk, ktorý je zakončený podstavcom. Na stojnú hlavu nasaďte parochňu tak, aby vlasy voľne vyseli smerom nadol. Pretože budete so stojanom manipulovať, pripnite parochňu na pár miestach priamo do polystyrénovej hlavy. Stačí k tomu použiť klasické vlásenky (vlasová pierka), ľahko sa zapichnú do polystyrénu. Je dobré si pomocou vláseniek upevniť cestičku. Budete mať potom ľahšiu manipuláciu pri česaní po umytí. Jemne prečešte vlasy od korienkov ku končekom špeciálnou kefou. Teraz sme pripravení a už môžeme ísť na umývanie. Budete potrebovať v podstate podobné prípravky ako pri bežnom umývaní - šampón a kondicionér. Odporúčame ale používať takú kozmetiku, ktorá neobsahuje sulfáty, tie totiž vlasové vlákna nadmerne vysušia. Ak budete potrebovať poradiť, určite sa obráťte priamo na nás. Na našom eshope a predajni môžete priamo zakúpiť kozmetiku, ktorá je vhodná pre parochne a príčesky.

Postup:

1. Pripravte si vodný kúpeľ, v ktorej budete parochňu umývať. Môžete použiť lavór alebo podobnú nádobu alebo priamo umývadlo, ak je dosť priestranné. Dôležité je, aby sa vám tam parochňa vošla. Voda by nemala byť príliš horúca, odporúčame skôr vlažnú vodu.

2. Do vody pridajte obyvklú dávku šampónu (ideálne o veľkosti vlašského orecha) a vodu napeňte.

3. Teraz si pripravte parochňu sa stojnou hlavou. Ak nemáte stojnú hlavu, nie je to žiadny problém, bude ju nahrádzať vaša ruka. To znamená, že parochňu pevne uchytíte zvnútra.

4. Teraz parochňu (navlečenú na stojnú hlave alebo na vašej ruke) namočte do vody, zľahka ju vo vode preplákajte. Rozhodne vlasy nedrhnite, nemasírujte!

5. Po vybratí parochne vodu vylejte a pripravte novú, opäť vlažnú.

6. Teraz do kúpeľa dajte dávku kondicionéru a proces s umývaním parochne zopakujte.

7. V závere parochňu osprchujte, aby sa definitívne zbavila všetkých vlasových prípravkov.

8. Po umytí parochňu Nežmýkajte, nedrhnite uterákom! Ľahko ju prečešte a nechajte voľne doschnúť na stojane.

9. Ak sa ponáhľate a parochňu chcete vyfénovať, použite predtým ochranné termoprípravky. Fénujte na nízke j teplote.

STYLING PAROCHNE

S parochňou môžete samozrejme vykonávať úpravy aké sa vám zapáčiA, len je treba vždy dbať na šetrnosť. Vždy myslite na to, že vlasy na parochni nie sú vyživované, ak ich budete často zaťažovať nadmerne vysokými teplotami (pri žehlení, fénovaní, kulmovaní), vysušíte ich, oslabíte a tiež stratia lesk. Preto odporúčame používať tepelnú úpravu naozaj minimálne, a to vždy s použitím termo prípravkov, ktoré ich ochránia. Upozorňujeme, že parochne z umelých vlasov by sa žehliť, ani kulmovať nemali, pretože by sa mohli spáliť.

FARBENIE PAROCHNE

Farbenie parochne neodporúčame. Akýkoľvek zásah do vlasov nevyživovaných, hoci tých nejkvalitnjěších, je nezvratný záťažový proces. Okrem toho, že vám odtieň môže chytiť inak ako očakávate, môžete vlasy úplne zničiť - spáliť, vysušiť alebo aj vytrhať. V našej ponuke máme naozaj veľký výber odtieňov, veríme že si vyberiete. Ak nie, potom ponúkame možnosť zákazkovej výroby.

KAM DÁŤ PAROCHŇU, KEĎ JU NEPOUŽÍVAM

Parochňu si budete na noc dávať dole a rozhodne nie je vhodné, aby ste ju iba voľne odložili na nočný stolík. Parochňa sa tak zakaždým postrapatí. Preto odporúčame si spoločne s parochňou zakúpiť stojan. Môžete si kúpiť plastový stojan alebo polystyrénovou hlavu na parochne. Na ňu vždy parochňu odložíte, keď ju práve nebudete nosiť. Stojanček alebo polystyrénová hlava zaručí, že sa vlasy na parochni nestrapatia a udržia si tvar účesu, na aký ste zvyknutí. Polystyrénovú hlavu navyše využijete aj pri umývaní a následnom schnutí parochne.

             

ČO NIKDY NEROBTE

  • NIKDY v parochni nespite. Počas nočného prevaľovanie sa vlasy vždy postrapatia, pri rozčesávaní sa potom môžu vytrhať.
  • NIKDY parochňu nečesajte násilím. Pri ľudských vlasoch vytrhané vlasy dorastú, pri parochni nie.
  • NIKDY neumývajte parochňu bežným spôsobom. Parochňa vyžaduje špeciálnu kozmetiku a šetrný postup, inak môžu vlasy vypadať.
  • NIKDY parochňu po umytí nežmýkajte a ani nedrhnite uterákom. Opäť tým vytrháte vlasy.
  • NIKDY s parochňou nechoďte do solária a sauny. Vysoké teploty nadmerne vysušujú vlasy a nebudú časom tak lesklé a pekné.
  • NIKDY sa s parochňou nekúpte v morskej vode alebo chlórovanej vode. Toto prostredie vlasy na parochni vysuší.