Spolupráca s NF Daruj vlasy 

Spolupráca s NF Daruj vlasy

NF Daruj vlasy pomáha:
  • Onkologickým pacientom

  • Pacientom s alopéciou

  • Pacientom, kotrí prišli o vlasy dôsledkom traumatickej udalosti

  • Deťom so závažným ochorením

parukaNF_zmenšené.jpg

Podporujeme Nadačný fond Daruj vlasy

S radosťou môžeme oznámiť, že sme sa stali oficiálnym hlavným partnerom Nadačného fondu Daruj vlasy, ktorý je zameraný na podporu pacientom, ktorý prišli o vlasy. Rozhodli sme sa podporiť tento projekt s nádherným poslaním, pretože si veľmi dobre pri každodennej práci s vlasmi uvedomujeme, čo pre každého vlasy znamenajú. Nie vždy sa totiž stretávame len s klientmi, ktorí túžia po dokonalom vzhľade. Mnohokrát sme sa počas svojej práce stretli aj s klientmi, ktorí odoberajú vlasy na to, aby zakryli svoje preriedené vlasy zapríčinené ťažkou chorobou. A samozrejme sme sa mnohokrát stretli aj s klientmi, ktorí o vlasy prišli celkom.

Chceme pomáhať tým, ktorí to potrebujú

V našom sortimente máme na výber aj niekoľko parochní a vlasových tupé čiže poloparochní. Málokedy sa však stalo, že klient, ktorý nás navštívil, si u nás parochňu skutočne objednal. Narážali sme vždy pravidelne na jeden zásadný problém - drahá a náročná výroba parochne. Kto z chorých si môže dovoliť parochňu za 300 eur a viac? A kto z týchto klientov, ktorí prechádza náročnou liečbou, má chuť čakať na zhotovenie parochne 3 - 4 týždne? Väčšina sa na nás obrátila vo chvíli, keď parochňu potrebovali okamžite. To sme bohužiaľ nedokázali splniť. Zásadne sme sa vyhýbali predaji umelých parochní nakúpených z Ázie za pár stoviek korún, ako je to v bežných zdravotníckych potrebách. Tieto parochne vyzerajú neprirodzene a sú na každodenné nosenie úplne nevhodné. Málokomu na hlave skutočne sedí, väčšinou vytvára nevzhľadné hrče a predovšetkým je problém v tom, ako nastylovať ofinu, navyše syntetické vlákna produkujú nepríjemné teplo, parochne sú nepriedušné, potí sa pod nimi hlava, a tak nakoniec väčšina ľudí aj tak skončí so šatkou. Takže preto sme nechceli predávať umelé parochne.

Ak parochne, tak jedine zhotovené na mieru z pravých ľudských vlasov. To je však problém, pretože to nespĺňa želanie klientov, ktorí dúfajú v to, že si u nás parochňu okamžite vyberú, vyskúšajú a ihneď s ňou odídu. Parochňa na mieru je spojená s nákladnou a zdĺhavú výrobou. A to si málokto z našich klientov zatiaľ mohol dovoliť. Museli sme tak týchto zákazníkov s ťažkým srdcom odmietať, hoci sme vedeli, že skončia v obchode, kde im budú ponúkať predražené umeliny.


Potom prišla myšlienka vzniku Nadačného fondu Daruj vlasy!

A potom vznikol Nadačný fond Daruj vlasy, ktorý sa rozhodol, že svojou činnosťou podporí pacientov, ktorí počas ťažkého ochorenia prišli o svoje vlasy. Týmito pacientmi sú v prvom rade onkologicky chorí ľudia, ktorí prechádzajú chemoterapiou a v druhom rade pacienti s alopéciou a tiež pacienti, ktorí prišli o vlasy pri traumatických nehodách (popáleniny, ťažké úrazy, operácie hlavy a pod.). Všetci títo ľudia majú jedno spoločné - neľahký osud.

Ich zmyslom života nie je nič iné než si ho užívať plnými dúškami ako keby boli úplne zdraví. Zásadným problémom je však začlenenie sa do spoločnosti. Väčšina pacientov bez vlasov netúži po ničom inom ako po tom, aby z okolia zmizli súcitné pohľady na tú "ženu v šatke".
Nadačný fond Daruj vlasy sa preto rozhodol, že pre týchto pacientov bude v spolupráci s našou ručnou vlásenkárskou dielňou zhotovovať vlasové parochne na mieru. Ako sme už uviedli, nie všetci si skutočne môžu dovoliť drahú parochňu a predovšetkým už málokto si môže dovoliť parochňu na mieru z ľudských vlasov. Sme tak radi, že spoločne s NF Daruj vlasy môžeme týmto ľuďom pomôcť a umožniť im cítiť sa počas ich neľahkej životnej situácie o niečo lepšie.

Ako to bude fungovať?

Nadačný fond Daruj vlasy môže fungovať len na dobrej spolupráci s darcami a sponzormi, ktorí môžu nadačný fond podporovať finančne, ale predovšetkým aj darovaním vlasov. Prijímajú sa vlasy už od 20 cm, ale platí tu, čím dlhšie vlasy, tým lepšie. Naša vzájomná spolupráca je založená na tom, že od NF Daruj vlasy budeme prijímať vlasy, ktoré môžeme ponúkať na predlžovanie vlasov, teda od 35 cm. Za tieto vlasy dáme NF Daruj vlasy patričnú finančnú čiastku. Na kratšie vlasy bohužiaľ nie je dopyt, takže za tieto vlasy môžeme dať symbolické 1, - € a ponechať si ich práve na výrobu parochní pre žiadateľov NF. Výroba parochne je naozaj zložitý proces, na ktorom naša vlásenkárky pracujú približne 1 týždeň pri 8 hodinovej práci denne. Výroba parochne sa tak musí finančne oceniť, preto potrebuje nadačný fond financie, ktoré od nás získa za darované vlasy. Týmito peniazmi potom bude môcť zadotovať ako použitý materál (podkladový tyl), tak výrobné prostriedky pre vlásenkárky (stojnú hlavu, nožnice, navliekatko, lupu a pod.) A predovšetkým všetok čas, ktorý bol výrobe venovaný. Naše parochne sú vytvárané s maximálnou starostlivosťou, precíznosťou a pre NF Daruj vlasy sú ponúkané za zvýhodnené ceny. Nechceme na chorých ľuďoch zarábať, cena parochne pre NF tak naozaj pokryje iba náklady a prácu vlásenkárky.


_____________________________________________

Nadačný fond Daruj vlasy

Bol založený za účelom poskytnutia pomoci v ťažkých životných situáciách pacientom, u ktorých vplyvom ťažkého ochorenia a vedľajších účinkov liečby došlo k strate vlasov. Primárne je tak pomoc zameraná predovšetkým na onkologických pacientov prechádzajúcich chemoterapiou, lebo práve počas tejto liečby pacienti prichádzajú o vlasy. Pomoc NF Daruj vlasy je smerovaná ale aj na pacientov s alopéciou a pacientmi po traumatických udalostiach, ktorí tiež trpia čiastočnou alebo úplnou stratou vlasov.
Samotná liečba u takýchto pacientov je veľmi nákladná, a tak pre mnohých pacientov nie je mysliteľné vkladať ďalšie financie do svojho vzhľadu, teda do nákupu parochne. Väčšina pacientov tak musí pretrpieť toto obdobie bez parochne alebo v šatke a sledovať súcitné pohľady ľudí na ulici. Ľudia, ktorí ale bojujú so zákernou chorobou nestoja o súcit, chcú len ďalej žiť svoj život rovnako naplno, ako keď ich nič netrápilo a boli úplne zdraví. A práve preto vznikol Nadačný fond Daruj vlasy! Hlavným zámerom NF Daruj vlasy je tak zabezpečiť týmto pacientom zadarmo parochňu na mieru z pravých ľudských vlasov.

Nadačný fond Daruj vlasy v Českej televízii

Nadačný fond Daruj vlasy predstavila v relácii Dobré ráno riaditeľka Veronika Suchá. Hosťom relácie bola žiadateľka Jitka Mimránková, ktorá divákom priblížila pocit chorých dám bez vlasov. V relácii sa nebála aj zložiť parochňu, ktorú pre ňu sprotstredkoval NF Daruj vlasy. Táto celoputkovaná parochňa je zaistená opäť spoločnosťou ProfiBeauty.

Ukážky predaných parochní zdarma žiadateľom

 

 

 

Prečítajte si príbehy o tom, ako NF Daruj vlasy pomáha.